Wycieczka klas 2 i 3 do Kazimierza Dolnego i Lublina

Opublikowano: czwartek, 09 grudzień 2021

W ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” uczniowie edukacji wczesnoszkolnej dostali dofinansowanie na dwudniową wycieczkę. Przedmiotem przedsięwzięcia była realizacja zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

W pierwszym dniu wycieczki grupa zwiedzała Kazimierz Dolny. Uczniowie weszli na Górę Trzech Krzyży, zwiedzili zespół Zamkowy z wejściem na Basztę, słuchali ciekawostek o kazimierskim kogucie oraz odbyli spacer dwoma wąwozami. Następnie udali się na obiadokolację i nocleg w hotelu.

W dniu drugim, po śniadaniu grupa wyruszyła w kierunku Lublina. Pierwszym punktem było Muzeum Wsi Lubelskiej. Po ponad półtoragodzinnym spacerze gorący posiłek pozwolił na regenerację i dalszą wędrówkę. Pani Przewodnik  poprowadziła uczestników do Bramy Krakowskiej, następnie w najważniejsze zaułki Starego Miasta, a potem wszyscy udali się do Muzeum Narodowego. Tam oglądali panoramę miasta z wieży Zamku, podziwiali  Kaplicę Trójcy Świętej, oglądali eksponaty i obrazy w galerii malarstwa, w tym najważniejszy – obraz Unii Lubelskiej oraz najstarszy obraz  - Królowej Bony. Słuchali historii o czarciej łapie. Zakończeniem wycieczki była wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza, gdzie wysłuchano historii powstania cebularza oraz własnoręczne go wykonano.

Po dwóch dniach pełnych wrażeń, emocji i ogromnej dawki wiedzy, zmęczeni i stęsknieni za domem późnym wieczorem wycieczkowicze dotarli do Goszczyna.

Dziękujemy East Travel Paweł Świderski za pomoc w organizacji wyjazdu.