Wycieczka mikołajkowa klas piątych

Opublikowano: czwartek, 09 grudzień 2021

W środę 8 grudnia 2021 roku klasy V a i V b wybrały się na wycieczkę szkolną do Radomia. Opiekowały się nimi pani Martyna Makuch i pani Karolina Grzechnik.

Pierwszym punktem programu były warsztaty kulinarne – uczniowie mieli za zadanie samodzielnie wykonać pizzę. W nagrodę każdy uczestnik mógł później delektować się własnoręcznie przygotowaną cieplutką pizzą.

Następnie udaliśmy się „Teatru Powszechnego” na sztukę pt. „Chłopcy z Placu Broni”. Dzieci miały okazję porównać sztukę teatralną z lekturą szkolną. Spektakl zrobił na uczniach duże wrażenie – gra aktorska, efekty dźwiękowe i zabawne dialogi zaciekawiły młodych odbiorców.

Ostatnim punktem programu było zwiedzanie fabryki bombek. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób powstają szklane bombki, jak są barwione oraz ozdabiane. Na koniec każdy uczestnik dostał bombkę z własnym imieniem, a także mógł zakupić dodatkowe ozdoby świąteczne.

Bogatsi o nową wiedzę oraz wspaniałe przeżycia wróciliśmy późnym popołudniem do Goszczyna. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wycieczkę.