Podsumowanie akcji „Podaruj książkę bibliotece”

Opublikowano: czwartek, 16 grudzień 2021

Przez ostatnie dwa miesiące w naszej szkole była prowadzona zbiórka książek na rzecz szkolnej biblioteki. Jest nam bardzo miło ogłosić, że w ramach tej akcji udało nam się wspólnie zebrać 147 egzemplarzy. Zgromadziliśmy najróżniejsze tytuły: serię książek „Basia”, „W pustyni i w puszczy”, „Anię z Zielonego Wzgórza”, „Baśnie dla najmłodszych”, serię książek „Franklin” i wiele, wiele innych tytułów.

W najbliższym czasie książki zostaną  wprowadzone do programu bibliotecznego i udostępnione naszym czytelnikom. Cieszymy się, że są w naszej szkole uczniowie oraz nauczyciele, którzy pragnęli podzielić się z bracią szkolną ciekawymi tytułami.

Ranking ulubionych książek wśród młodzieży

W ostatnim czasie był także prowadzony ranking najciekawszych tytułów książek, które uczniowie naszej szkoły chcieliby polecić swoim kolegom i koleżankom. Ankieta wzbudziła największe zainteresowanie wśród starszych uczniów. Cieszymy się, że tak licznie wzięliście udział w badaniu. Poniżej wymieniliśmy najczęściej polecane tytuły książek:

 1. „Był sobie pies”
 2. „Scooby Doo” (wszystkie części)
 3. Seria „8+2”
 4. „Nowe przygody skarpetek” oraz pozostałe części z serii
 5. „Harry Potter i przeklęte dziecko”
 6. Seria książek „Zaopiekuj się mną”
 7. „Niepełka”
 8. "Saga Księżycowa"
 9. "Złodziejka Książek"
 10. Pakiet książek „Lukrecja” Anne Goscinny
 11. „Charlie i wielka szklana winda”
 12. „Gwiazd naszych wina”
 13. Seria komiksów „Kaczor Donald”
 14. ,,Miasto Duchów" Victoria Schwab
 15. „Misia Marysia” – seria

Pragniemy dodać, że większość polecanych tytułów została zakupiona w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Książki będą sukcesywnie wpisywane do programu bibliotecznego i udostępniane zainteresowanym czytelnikom.

Mamy nadzieję, że wymienione tytuły wzbudzą zainteresowanie wśród młodych czytelników. Nie zapomnijcie wypożyczyć ciekawej książki na święta!

Zapraszamy do biblioteki szkolnej ;)