Wycieczka Mikołajkowa

Opublikowano: środa, 22 grudzień 2021

W dniu 20 grudnia 2021 roku uczniowie z grupy 0a i 0b wybrali się na wycieczkę szkolną do „Gościniec Wiecha” w Kawęczynie. Uczniowie zostali powitani chlebem i solą przez gospodarza Wiechy. Po słodkim poczęstunku przy kominku, dzieci udały się za przejażdżkę zadaszonym wozem traperskim. Kolejnym punktem wycieczki było wykonanie przez dzieci stroików świątecznych, które dzieci zabrały do domu. Trzecim punktem była nauka lepienia wigilijnych pierogów z kapustą i grzybami. Po trudnej pracy lepienia pierogów dzieci zostały poczęstowane pierogami z kapustą i grzybami, a także pierogami z mięsem. Ostatnim punktem wycieczki było spotkanie z Mikołajem przy choince, gdzie dzieci zaśpiewały piosenkę „Mój kochany Mikołaju”, wyrecytowały wiersze dla Mikołaja oraz wspólnie z Mikołajem zaśpiewali najpiękniejsze kolędy. Po wyśpiewaniu kolęd, Święty Mikołaj wręczył wszystkim dzieciom wspaniałe upominki.