Wycieczka do Wrocławia

Opublikowano: poniedziałek, 23 maj 2022

Dnia 18 maja z wielką przyjemnością wyruszyliśmy na wyczekiwaną wycieczkę do Wrocławia. W czasie podróży wszystkim dopisywały humory, więc mimo długiej drogi, czas mijał nam szybko. Zwiedzanie Wrocławia rozpoczęliśmy od gry miejskiej. Dzięki niej uczniowie zdobywali wiedzę na temat zabytków i ważnych miejsc wokół Rynku we Wrocławiu. Zwycięzcy, i ci którym nie udało się odnaleźć wszystkich zaznaczonych na mapie miejsc, świetnie się bawili. Kolejnym punktem programu był spacer po Ogrodzie Botanicznym, podczas którego rozpoznawaliśmy okazy ciekawych roślin. Potem przyszedł czas na nocleg w hotelu. To zawsze jest jeden z najbardziej wyczekiwanych punktów wycieczki. Wieczorne zabawy i rozmowy przerwała dopiero cisza nocna.

Drugiego dnia poznawaliśmy zakątki Wrocławia z przewodnikiem. Słuchaliśmy historii związanych z zabytkami tego pięknego miasta. Odwiedziliśmy między innymi malowniczo położony Ostrów Tumski, spacerowaliśmy klimatycznymi uliczkami miasta, słuchając opowieści o jego zabytkach i poszukując przy okazji wrocławskich krasnali. Wisienką na torcie tego dnia było spotkanie ze sztuką wielkich rozmiarów. Chyba wszystkich zachwyciła Panorama Racławicka. Zwieńczeniem dnia była obiadokolacja w hotelu.

Trzeci dzień naszego pobytu w jednym z piękniejszych miast w Polce rozpoczął się od nietypowej „lekcji” w Centrum Historii Zajezdnia. Następnie popłynęliśmy w rejs statkiem, by z tej perspektywy podziwiać malowniczy Wrocław. Kolejnym punktem programu było coś dla ciała i ducha, czyli wizyta na wystawie prac bardzo sławnych artystów w Pawilonie Czterech Kopuł przy Hali Stulecia i cudowny spacer po Ogrodzie Japońskim. Ten dzień zakończył się spektaklem muzyki i tańca przy multimedialnych fontannach wrocławskich. To był ostatni punkt naszego programu. Później wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Nie sposób opisać tu wszystkiego, co zobaczyliśmy i czego doświadczyliśmy podczas naszego pobytu we Wrocławiu. Czasu wystarczyło nam na poznanie jedynie cząstki tego, co piękne, zabytkowe i cenne. Może więc będzie kiedyś ciąg dalszy tej przygody.

wroclaw1.jpg wroclaw2.jpg wroclaw3.jpg

wroclaw4.jpg wroclaw5.jpg wroclaw6.jpg

wroclaw7.jpg wroclaw8.jpg