Gdzie jest nasze Betlejem?

Opublikowano: wtorek, 20 grudzień 2022

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych chwil w roku. W świąteczny klimat w naszej szkole wprowadziły wszystkich przygotowane przez uczniów klasy 4-ej i klas1-3 jasełka pod opieką pani Haliny Guźlińskiej i Anety Bąk, wychowawców młodszych grup.

O wyznaczonej godzinie uczniowie wraz z wychowawcami udali się na halę sportową. Od razu oczom widzów ukazała się przepiękna scenografia. Uroczystość rozpoczęła się piosenką „Świat na Ciebie czeka Panie”. Następnie uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili obraz narodzin Jezusa Chrystusa. Dzieci wcieliły się w rolę Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli przybywających złożyć pokłon Jezusowi. Inscenizacja przeplatana była kolędami i pastorałkami w wykonaniu chóru szkolnego pod opieką pani Moniki Piekarskiej oraz uczniów klas 1-3. Na zakończenie uroczystości pan dyrektor Mariusz Wangryn złożył wszystkim zebranym życzenia bożonarodzeniowe.