Wycieczka szóstoklasistów do Warszawy

Opublikowano: czwartek, 22 grudzień 2022

20 grudnia 2022 roku uczniowie klas szóstych odwiedzili Warszawę. Opiekowały się nimi: P. Monika Kucharska, P. Karolina Grzechnik oraz P. Magdalena Strzelecka.

Pierwszym punktem programu był seans filmowy. Uczniowie obejrzeli komedię romantyczną pt. "Święta inaczej", która wprawiła wszystkich w radosny, świąteczny nastrój.

Po ciepłym posiłku uczniowie odwiedzili Narodowe Muzeum Techniki w Warszawie. Tu z kolei szóstoklasiści mogli poznać najróżniejsze wynalazki techniki - kolekcję starych motocykli, samochodów i rowerów, a także ekspozycje poświęcone komputerom, odbiornikom radiowym, mechanizmom grającym i sprzętowi gospodarstwa domowego. Uczniowie oglądali modele rakiet, lądownika księżycowego, Enigmę czy Fotoplastikon.

Ostatnim punktem programu był Królewski Ogród Świateł w Wilanowie. Po zmierzchu uczniowie mieli okazję podziwiać piękne iluminacje świetlne czy posłuchać fragmentów "Jeziora łabędziego", w rytm którego zapalały się światełka. Dowiedzieli się również wielu ciekawych informacji na temat króla Jana III Sobieskiego, jego żony - Marysieńki oraz na temat samego pałacu - okoliczności jego powstania, a także późniejszej rozbudowy. Panie przewodniczki zainteresowały uczniów wieloma ciekawostkami o życiu na dworze królewskim - spożywanych posiłkach, higienie osobistej dworzan czy karze, jaka spotkała pracownika zamku za zabicie ukochanego zwierzątka króla - wydry, zwanej Robakiem.

Po dniu pełnym wrażeń szóstoklasiści wrócili do Goszczyna około godziny 18. Bardzo cieszymy się, że wyjazd był udany. Oby więcej takich wycieczek! :)