Ślubowanie Pierwszoklasistów SP

Opublikowano: poniedziałek, 21 październik 2013

Ślubowanie pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej  odbyło się w poniedziałek 21 października w towarzystwie kolegów i koleżanek ze starszych klas, oraz rodziców, nauczycieli, i dyrekcji.

Drodzy Pierwszoklasiści!

Z okazji tak wyjątkowego wydarzenia życzymy dotrzymania przyrzeczeń wypowiedzianych w trakcie Ślubowania i tego, aby szkoła była dla WAS nie tylko miejscem zdobywania wiedzy, ale również aby każdy dzień spędzony w szkolnych ławkach oraz na szkolnych korytarzach był  radosny, a nauka była dla WAS przyjemnością.,

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

Opublikowano: sobota, 29 czerwiec 2013

ZSP w GoszczynieUczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Goszczynie pożegnali się w dniu wczorajszym ze szkolnymi obowiązkami i przywitali wakacje Śmiech.

Tradycyjne uroczystości rozpoczęły się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu. Dyrektor podziękował nauczycielom i młodzieży za pracowity rok oraz życzył wszystkim udanego i bezpiecznego letniego wypoczynku.  Nie zabrakło dyplomów i gratulacji dla najlepszych uczniów.

Po oficjalnych uroczystościach uczniowie rozeszli się do swoich klas, gdzie odebrali świadectwa i po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkali się z wychowawcami.

Czytaj więcej...

„Zerówka” w Górach Świętokrzyskich

Opublikowano: piątek, 21 czerwiec 2013

„Zerówka” w Górach ŚwiętokrzyskichPodróże kształcą. To powiedzenie znają wszyscy bardzo dobrze. O jego prawdziwości przekonało się również 38 przedszkolaków. 17 czerwca 2013 roku pod opieką pani Eweliny Sobierajewskiej, pani Anny Winiarskiej i pani Małgorzaty Jaskólskiej klasy 0 wyruszyły na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Głównym celem było poznanie dziedzictwa kulturowego Polski, jej historii i przyrody.

Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy w Hucie Szklanej. Bryczkami wjechaliśmy na teren Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Na samym szczycie Łysej Góry znajduje się Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego. Poznaliśmy historię klasztoru oraz otrzymaliśmy błogosławieństwo. W drodze podziwialiśmy gołoborza, piękne buki i jodły.

Czytaj więcej...

Dzień Mamy i Taty

Opublikowano: piątek, 14 czerwiec 2013

Dzien Matki i OjcaDzień Matki obchodziliśmy 26 maja, niebawem bo 23 czerwca swój dzień będą świętowali tatusiowie. Uczniowie klas nauczania początkowego postanowiły uczcić wspólnie oba święta organizując dla swoich rodziców Dzień Mamy i Taty, który odbył się w naszej Szkole w dniu 14 czerwca.

Dzieci przygotowały bardzo piękny program artystyczny, były uśmiechy dzieci oraz rodziców, na zakończenie części artystycznej każde z dzieci wręczyło swoim rodzicom kwiaty i złożyło życzenia. Było to piękne przedpołudnie!

Czytaj więcej...

Wycieczka klas 1 - 3 SP

Opublikowano: niedziela, 26 maj 2013

GoszczynDnia 20.05.2013 r. klasy 1 - 3 SP w Goszczynie uczestniczyły w wycieczce do Komendy Powiatowej Policji w Grójcu oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu. W drzwiach Komendy Policji przywitały nas Panie Policjantki: asp. Agnieszka Wójcik i post. Edyta Modlińska.

Czytaj więcej...

Święto Konstytucji 3 Maja

Opublikowano: środa, 08 maj 2013

Bieg uliczny w Goszczynie

Z okazji Święta Konstytucji 3 maja w Goszczynie odbył się bieg uliczny adresowany dla wszystkich chętnych bez ograniczeń wiekowych, na dystansie 3 300 m. Na starcie stawiła się młodzież i dzieci z gminy Goszczyn oraz biegacze z Grójca i Jedlińska.

Padający deszcz nie zniechęcił biegaczy, w zawodach wzięło udział ponad 150 zawodniczek i zawodników z gimnazjum i szkoły podstawowej w Goszczynie oraz biegacze z Grójca i  Jedlińska, a wśród nich  utytułowani przełajowcy, którzy kilka dni wcześniej zajęli czwarte miejsce w sztafetowych biegach przełajowych podczas Mistrzostwach Polski. Uroczystego startu biegu dokonał wójt Gminy Goszczyn – Sławomir Słabuszewski, trasa prowadziła ulicami Goszczyna.

Czytaj więcej...

SOS – Ziemia Cię Woła!

Opublikowano: czwartek, 02 maj 2013

GoszczynUczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Goszczynie włączyli się w obchody Dni Ziemi. Uroczysty apel z tej okazji odbył się 29 kwietnia. Przygotowany program artystyczny promował zachowania proekologiczne w środowisku. Młodzi aktorzy zwrócili uwagę, jak wiele każdy z nas może zrobić dla Matki Ziemi. Całą uroczystość uświetniły występy chóru szkolnego. W ramach przygotowań do obchodów Dni Ziemi przeprowadzono i rozstrzygnięto konkurs literacko – plastyczny na eko – hasło. Doceniono najlepsze prace i wyłoniono laureatów.

Czytaj więcej...