Turniej Mini Mundial

Opublikowano: poniedziałek, 21 lipiec 2014

Grójecki Ośrodek Sportu "Mazowsze" oraz CeSiR Warka zorganizowały Turniej Mini Mundial 2014 Powiatu Grójeckiego w piłce nożnej. Wzięły w nim udział 32 drużyny ze szkół podstawowych z powiatu grójeckiego. Rozgrywki grupowe rozgrywano 17 czerwca. W Warce grały gminy: Chynów, Goszczyn, Jasieniec, Promna i Warka, w Grójcu grały gminy:  Belsk Duży, Mogielnica, Pniewy, Nowe Miasto, Błędów i Grójec.

Zanim rozpoczęły się mecze odbyło się losowanie drużyn. Grupę C, do której trafiła reprezentacja naszej szkoły tworzyły : Kolumbia – ZSP w Goszczynie i Japonia – PSP Nowa Wieś. Po bardzo ciekawym meczu nasi chłopcy zwyciężyli 4:0 i awansowali do 1/8 finału, gdzie spotkali się z drużyną Włoch – PSP nr1 w Warce (druga drużyna), ecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny z wynikiem 7:0 i awansem do ćwierćfinału, który rozegrano w Grójcu w dniu 24 czerwca na obiekcie Grójeckiego Ośrodka Sportu „Mazowsze”.

Czytaj więcej...

Medaliści Mistrzostw Polski w Ringo

Opublikowano: poniedziałek, 21 lipiec 2014

Szesnastu ringowców z naszej Szkoły rywalizowało o mistrzowskie tytuły podczas 42. Mistrzostw Polski w Ringo które rozegrano w Warszawie na stadionie WAT w dniu 28 czerwca 2014 roku. Zawody zgromadziły czołówkę ringowców z czołowych ośrodków gry w ringo z Polski i reprezentację Białoruskiej Federacji Ringo. Mistrzostwa były trudnym i selektywnym sprawdzianem dla zawodników, dodatkowym utrudnieniem była gwałtowna burza która przerwała rywalizację w grach podwójnych i wydłużyła rozgrywki o półtorej godziny.

Nasi reprezentanci wywalczyli dwa złote medale - Hubert Komorowski w kategorii kadet i Mateusz Wangryn w kategorii młodzik, jeden srebrny – Łucja Baranowska w kategorii młodziczki i jeden brązowy Łucja Baranowska, Mateusz Wangryn, Bartłomiej Stępień w kategorii trójkowej.

Czytaj więcej...

Cykl Ogólnopolskich turniejów w ringo

Opublikowano: niedziela, 20 lipiec 2014

Nasi ringowcy po udanej inauguracji w Cyklu Ogólnopolskich Turniejów w Ringo, która miała miejsce w Goszczynie 10 maja, równie udanie startowali w kolejnych turniejach ogólnopolskich które rozgrywano w Jedliczu - 24 maja, Bartoszycach - 7 czerwca i 14 czerwca w Lelisie.

Czytaj więcej...

Z wizytą u strażaków

Opublikowano: poniedziałek, 30 czerwiec 2014

Dnia 26 czerwca 2014 r. uczniowie z klasy IIb i III wraz z wychowawczyniami – Małgorzatą Siedlecką i Sylwią Mieńkowską oraz Dagmarą Świderską odwiedzili Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu.

Dzieci zostały przywitane przez Pana Michała Nadolskiego – dowódcę II zmiany, który przedstawił plan wycieczki. Później Pani Paulina Nadolska przejęła grupę i zaczęła od pokazania i opowiedzenia o miejscach, w których strażacy wypoczywają i spędzają czas wolny.

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Opublikowano: piątek, 27 czerwiec 2014

Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Goszczynie pożegnali się w dniu dzisiejszym ze szkolnymi obowiązkami i przywitali wakacje Śmiech.

Tradycyjne uroczystości rozpoczęły się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu. Dyrektor podziękował nauczycielom i młodzieży za pracowity rok oraz życzył wszystkim udanego i bezpiecznego letniego wypoczynku.  Nie zabrakło dyplomów i gratulacji dla najlepszych uczniów.

Po oficjalnych uroczystościach uczniowie rozeszli się do swoich klas, gdzie odebrali świadectwa i po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkali się z wychowawcami.

Czytaj więcej...

Pożegnanie klasy 6

Opublikowano: piątek, 27 czerwiec 2014

25 czerwca 2014 o  godzinie 16.00 w Sali konferencyjnej przy  ZSP w Goszczynie odbyła się dyskoteka z okazji ukończenia szkoły podstawowej współorganizowana przez uczniów klasy 6, ich rodziców oraz wychowawcę. Na imprezę zaproszeni zostali uczniowie klasy 5 i ich wychowawczyni, Dagmara Świderska.

Czytaj więcej...

Wycieczka klas 2-3 SP do Torunia

Opublikowano: środa, 25 czerwiec 2014

Energia dzieci jest nie do opanowania, a ich ciekawość świata trudna do zaspokojenia. Toruń oferuje wiele atrakcji swoim najmłodszym gościom, o czym przekonali się uczniowie klasy 2 i 3 podczas trzydniowego pobytu w tym urzekającym mieście. W dniach 16,17,18 czerwca pod opieką p. Małgorzaty Siedleckiej, Sylwii Mieńkowskiej oraz Moniki Stani dzieci z wielka pasją, uśmiechem i ciekawością  „chłonęły” legendy o Toruniu w niesamowicie ciekawy sposób przekazywane przez panią przewodnik-Annę Kozłowską.

Czytaj więcej...