Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego

Opublikowano: poniedziałek, 29 sierpień 2016

8.00 – Msza święta w kościele parafialnym;

8.45 – Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się na stadionie szkolnym;

9.45 – spotkanie z wychowawcami klas;

10.15 - odjazd autobusów szkolnych.

Informacja o stypendium socjalnym

Opublikowano: poniedziałek, 24 sierpień 2015

Uczniowie w trudnej sytuacji materialnej mogą ubiegać o stypendium socjalne.

Wnioski o pomoc materialną dostępne są w sekretariacie szkoły.

Wnioski należy składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej do 15 września 2015r.

Półkolonie letnie

Opublikowano: wtorek, 11 sierpień 2015

W dniach 20 lipca do 31 lipca 2015 r. w Zespole Szkół Publicznych zorganizowano półkolonie letnie sfinansowane przez Gminę Goszczyn dla dzieci z naszej gminy, które w tym roku cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem, zgłosiło się 62 osoby.

Dla uczestników zaplanowano szereg atrakcji, sportowych ( zajęcia, turnieje i zawody sportowe), jak i kulturalnych (plastyka, muzyka, śpiew), zajęcia logiczno - umysłowe, a także dwie wycieczki autokarowe do parku wodnego w Mszczonowie i w Góry Świętokrzyskie aby każdy z uczestników mógł znaleźć w tym bogatym programie coś dla siebie.

Mamy nadzieję, że uczestnicy i ich rodzice byli zadowoleni zarówno z oferty programowej, jak i sposobu jej realizacji.

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Opublikowano: piątek, 26 czerwiec 2015

Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Goszczynie pożegnali się w dniu dzisiejszym ze szkolnymi obowiązkami i przywitali wakacje .

Tradycyjne uroczystości rozpoczęły się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu. Dyrektor podziękował nauczycielom i młodzieży za pracowity rok oraz życzył wszystkim udanego i bezpiecznego letniego wypoczynku.  Nie zabrakło dyplomów i gratulacji dla najlepszych uczniów.

Po oficjalnych uroczystościach uczniowie rozeszli się do swoich klas, gdzie odebrali świadectwa i po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkali się z wychowawcami.

Czytaj więcej...

I miejsce w Finale Ziemi Radomskiej

Opublikowano: wtorek, 23 czerwiec 2015

W ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Gimnazjalnej, 15 czerwca 2015 r. w Goszczynie rozegrano Międzypowiatowy Turniej w Ringo. Ze względu na padający deszcz rozgrywki przeniesiono ze stadionu na halę sportową przy Zespole Szkół Publicznych. Bardzo dobrze spisała się reprezentacja naszego gimnazjum zwyciężając w finale z drużyną z PG w Adamowie. W turnieju wzięło udział sześć drużyn gimnazjalnych z rejonu radomskiego.

Skład naszej drużyny: Beata Chochlewicz, Oliwia Rzepka, Dominika Pietrusińska,  Krzysztof Małek, Dawid Mruk, Mateusz Stańczyk.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Powiatu w Trójboju Lekkoatletycznym Szkół Podstawowych

Opublikowano: czwartek, 18 czerwiec 2015

W dniu 12.06.2015 r. na obiektach Zespołu Szkół Publicznych w Goszczynie rozegrany został Trójbój Lekkoatletyczny Szkół Podstawowych. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy „GOSZCZYN” oraz Zespół Szkół Publicznych w Goszczynie. W zawodach wzięło udział 44 uczniów z 6 szkół podstawowych. Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: biegach na 55 m, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową.

Czytaj więcej...

Gimnazjaliści w podróży...

Opublikowano: wtorek, 16 czerwiec 2015

9 czerwca 2015r. jako uczniowie klas gimnazjalnych udaliśmy się na 3-dniową wycieczkę w regiony rodziny Zamoyskich. Pierwszym przystankiem była malownicza Kozłówka. Mieliśmy okazję zobaczyć, a także wejść i przejść się sypialniami, gabinetami, czy salonami pięknej posiadłości tejże rodziny. Z pewnością każdy wyobrażał sobie co by było gdyby cały dwór był jego własnością. Rozmarzeni udaliśmy się dalej. Po dłuższej chwili byliśmy już na terenie lubelskiego obozu koncentracyjnego na Majdanku. Zapanowała zupełnie inna  atmosfera. Wszyscy z przerażeniem i zadumą słuchaliśmy historii tego miejsca. Ostatnim punktem tego dnia na naszej liście był Krasnobród-miejsce naszego noclegu.

Czytaj więcej...