Inauguracja nowego roku szkolnego 2015/1016

Opublikowano: niedziela, 06 wrzesień 2015

W dniu 1 września na stadionie szkolnym odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2015/1016. Tradycyjnie, Pan Mariusz Wangryn Dyrektor Szkoły przywitał zgromadzoną i wypoczętą młodzież oraz zaproszonych gości, przedstawicieli Samorządu Gminnego oraz Rodziców. Uczniowie pełni optymizmu gromkimi brawami przywitali gości i grono pedagogiczne, z którym będą pracować w ciągu rozpoczynającego się roku szkolnego.

Czytaj więcej...

Zaproszenie

Opublikowano: środa, 16 wrzesień 2015

Szanowni Państwo!

W najbliższym czasie w Zespole Szkół Publicznych w Goszczynie pojawi się zespół wizytatorów ds. ewaluacji, którzy przez kilka dni będą się przyglądać naszej placówce. Efektem ich pracy będzie raport, opisujący różne aspekty funkcjonowania szkoły. Chcielibyśmy zaprosić Państwa do wyrażenia swoich opinii na potrzeby tego raportu.

Ewaluacja zewnętrzna jest ważnym elementem systemu nadzoru pedagogicznego, zatwierdzonego rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 7 października 2009 r. Ma na celu gromadzenie informacji na temat jakości pracy szkół i funkcjonowania systemu edukacyjnego. Ministerstwo zdefiniowało wymagania wobec szkół, dotyczące różnych dziedzin: od wyników nauczania, przez rozwijanie aktywności uczniów, współpracę z rodzicami, po organizację pracy placówki, w tym jej warunki lokalowe i wyposażenie (pełna lista wymagań na stronie www.npseo.pl).

Czytaj więcej...

Drużynowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Ringo

Opublikowano: niedziela, 11 październik 2015

W dniu 17 października na hali sportowej przy naszej Szkole odbędą się Drużynowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Ringo, mistrzostwa rozgrywane będą w czterech kategoriach wiekowych:

- dziewczęta do lat 13

- dziewczęta do lat 16

- chłopcy do lat 13

- chłopcy do lat 16

We wszystkich rozgrywanych kategoriach wystąpią reprezentanci naszego Uczniowskiego Klubu Sportowego.

Zapraszamy wszystkich do kibicowania naszym ringowcom!

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej 2015

Opublikowano: wtorek, 13 październik 2015

Dnia 12 października 2015r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował apel, w którym udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.

Czytaj więcej...

Ślubowanie i pasowanie na ucznia

Opublikowano: poniedziałek, 19 październik 2015

Dziś w naszej szkole miała miejsce niecodzienna uroczystość, a mianowicie ślubowanie i pasowanie na uczniów klas pierwszych. Jest to jedna z najpiękniejszych uroczystości w życiu już nie przedszkolaków, a uczniów. Na uroczystość tą przybyli: dyrekcja szkoły, rodzice, nauczyciele oraz oczywiście uczniowie szkoły podstawowej i przedszkolaki.

Czytaj więcej...

Konkurs rodzinny na pracę przestrzenną z kasztanów i żołędzi

Opublikowano: środa, 21 październik 2015

Warunki udziału w konkursie:

Czytaj więcej...

"Powrót w krainę baśni"

Opublikowano: piątek, 23 październik 2015

21 października 2015 r. w naszej szkole gościliśmy Agencję Teatralno-Estradową ze Słupska, która w barwnych kostiumach zaprezentowała dzieciom przedstawienie pt:„Powrót w krainę baśni”. Aktorzy w zabawny sposób przedstawili historie znanych baśni.

Czytaj więcej...