Podręczniki

Opublikowano: środa, 19 lipiec 2017

Przypominamy, że w roku szkolnym 2017/2018 prawo do bezpłatnych podręczników / materiałów edukacyjnych oraz materiałów ćwiczeniowych, przeznaczonych do obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego, przysługuje już uczniom wszystkich klas szkoły podstawowej jak również uczniom klasy II i III gimnazjum.

Wszyscy uczniowie otrzymają podręczniki i materiały ćwiczeniowe z początkiem nowego roku szkolnego.

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Opublikowano: wtorek, 27 czerwiec 2017

Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Goszczynie pożegnali się 23.06.2017r. ze szkolnymi obowiązkami i przywitali wakacje .

Tradycyjne uroczystości rozpoczęły się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu. Dyrektor podziękował nauczycielom i młodzieży za pracowity rok oraz życzył wszystkim udanego i bezpiecznego letniego wypoczynku.  Nie zabrakło dyplomów i gratulacji dla najlepszych uczniów.

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego

Opublikowano: czwartek, 22 czerwiec 2017

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek 23 czerwca:
- 8.00 - spotkanie w klasach z wychowawcami,
- 8.15 - uroczyste zakończenie roku szkolnego na hali sportowej,
- 9.45 - spotkanie w klasach z wychowawcami,
- 10. 45 - odjazd szkolnych autobusów.

Podziękowanie dla Samorządu Uczniowskiego

Opublikowano: czwartek, 22 czerwiec 2017

Opiekun Samorządu Uczniowskiego dziękuje wszystkim uczniom, którzy angażowali się w życie Naszej Szkoły. Szczególne podziękowania składam Samorządowi Uczniowskiemu w składzie: Prykiel Adam, Jakubczak Emilia i Duraj Katarzyna.

Dziękuję!
Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Lidia Fatkowska

Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Ortograficznego Zważyć to, co uwarzone

Opublikowano: czwartek, 22 czerwiec 2017

W czerwcu 2017 roku w Zespole Szkół Publicznych w Goszczynie odbył się konkurs ortograficzny. Celem konkursu było uwrażliwienie uczniów na dbałość o poprawne posługiwanie się językiem ojczystym. Do konkursu przystąpiło 14 uczniów z klas 4-6 Szkoły Podstawowej. Uczniowie wykazali się dużą znajomością zawiłości ortograficznych oraz pomysłowością w zaprezentowaniu swoich prac.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Warszawy

Opublikowano: czwartek, 22 czerwiec 2017

Dnia 29 maja odbyła się wycieczka szkolna do Warszawy  - naszej kochanej stolicy. Wybrali się na nią uczniowie klas: I a, II a i II b pod opieką p. Iwony Janoty, p. Moniki Korczak i p. Urszuli Stali. Pierwszym punktem programu była wizyta w „Muzeum Papiernictwa” w Dawnej Królewskiej Fabryce Papieru w Konstancinie – Jeziornie. Dzięki zajęciom muzealnym nasi uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji: poznali krótką historię papieru i papierni w Jeziornie, dowiedzieli się skąd wywodzi się papier i  na jakich materiałach pisano przed wynalezieniem papieru oraz obejrzeli makietę tego zakładu.

Czytaj więcej...

Wycieczka do OSP w Goszczynie

Opublikowano: wtorek, 20 czerwiec 2017

W dniu 09.06.2017r. dzieci z klas 0a, 0b i I, wraz z wychowawczyniami oraz Panią Lidią Sendek, Panią Renatą Gawot i Panią Agnieszką Wójcik wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Goszczynie. W trakcie spotkania strażacy, na czele z Panem Ernestem Głogowskim, zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku.

Czytaj więcej...