Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Opublikowano: piątek, 22 czerwiec 2018

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Goszczynie pożegnali się ze szkolnymi obowiązkami i przywitali wakacje. Tradycyjne uroczystości rozpoczęły się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu. Dyrektor podziękował nauczycielom i młodzieży za pracowity rok oraz życzył wszystkim udanego i bezpiecznego letniego wypoczynku. Nie zabrakło dyplomów i gratulacji dla najlepszych uczniów.

Po oficjalnych uroczystościach uczniowie rozeszli się do swoich klas, gdzie odebrali świadectwa i po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkali się z wychowawcami.

Czytaj więcej...

Projekt edukacyjno - czytelniczy

Opublikowano: niedziela, 24 czerwiec 2018

“Czytać każdy może...”

"Samo już czytanie książek kształci ludzi. Im więcej się czyta,

im lepsze książki, tym bardziej kształcą one swoich czytelników."

Stanisław Konarski

 W ciągu bieżącego roku szkolnego z udziałem uczniów klas I-III szkoły podstawowej zrealizowany został projekt edukacyjno-czytelniczy ”Czytać każdy  może…”.

Czytanie ze zrozumieniem we współczesnym świecie ma  szczególne znaczenie.

Czytaj więcej...

Programy profilaktyczne

Opublikowano: wtorek, 19 czerwiec 2018

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole realizowane były programy edukacyjne koordynowane przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Grójcu:

W oddziałach przedszkolnych realizowany był program „Czyste powietrze wokół nas”. Dzięki temu programowi dzieci dowiedziały się, jak dbać o zdrowie swoje i innych, co to jest czynne i bierne palenie oraz gdzie są najbardziej narażone na dym tytoniowy. Program był dostosowany do możliwości poznawczych dzieci. W prosty sposób poruszył tematykę profilaktyki uzależnień.

Czytaj więcej...

Dobry Start

Opublikowano: wtorek, 19 czerwiec 2018

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Goszczynie informuje, że od 1 lipca do 30 listopada 2018 r. będzie trwał nabór wniosków o ustalenie prawa do świadczenia DOBRY START

  1. wyprawka dla każdego ucznia po 300 zł jednorazowo.
  2. Od 1 lipca 2018 r. wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną.
  3. Od 1 sierpnia do 30 listopada 2018 r. w formie papierowej w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Goszczynie w godz. od 8.00 do 13.00 oraz w wersji elektronicznej.
  4. Wnioski złożone po terminie tj. po 30 listopada 2018 r. pozostawia się bez rozpatrzenia.

Zielona szkoła w Mrówkach.

Opublikowano: poniedziałek, 18 czerwiec 2018

Środa - 6 czerwca godzina 5:45 pod Publiczną Szkołę Podstawową w Goszczynie zajeżdża autokar, na który już czeka 45-ciu rozemocjonowanych uczniów. Obok nich wzruszeni, ( bo przecież dla większości z dzieci to pierwszy kilkudniowy wyjazd pod opieką wychowawców), troszkę zdenerwowani rodzice, którzy zadają sobie pytania: „Jak to będzie?” „Czy dadzą radę?” „ Czy będą płakać?”, „Czy będą potrafili się spakować w drogę powrotną?” „Ile rzeczy nie przywiozą?”

 Tymczasem dzieci jakby nie zauważając troski w oczach rodziców podekscytowane zajmują miejsca w autokarze i ruszamy….Naszym celem jest SUN SPORT Ośrodek Aktywnego Wypoczynku w Mrówkach. Na miejsce docieramy ok godziny 12.00. W bramie wita nas Kierownik Sun Sport Pani Aldona Trzaska. Po wypakowaniu bagaży dzieciaki zostają oprowadzone po obiekcie, po czym ruszamy do stołówki-czas na obiad. A potem zakwaterowanie i… gwizdek!!!! Co się dzieje?? Co to będzie???”

Czytaj więcej...

Wycieczka w Tatry

Opublikowano: czwartek, 31 maj 2018

I DZIEŃ

Dnia 28 maja 2018 roku uczniowie klas 4,5 i 6 wraz z Panią Katarzyną Litwin, Panią Agnieszką Borowiecką i Panem Sebastianem Matysiakiem o godzinie 6:15 wyjechali z Goszczyna. Po pięciu godzinach drogi znaleźli się w Zamku-Warownia w Inwałdzie. Na powitanie każdy dostał pyszną, papieską kremówkę. Później był konkurs strzelecki z nagrodami, uczniowie również zwiedzili zamek, gdzie odbyły się warsztaty z zakresu garncarstwa, tkactwa i kowalstwa. Około godziny 18:00 wszyscy zakwaterowali się i zjedli obiadokolację w pensjonacie w Białym Dunajcu. Wieczorem opiekunowie zorganizowali wspaniałą dyskotekę.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Powiatu Grójeckiego w Trójboju Lekkoatletycznym

Opublikowano: poniedziałek, 11 czerwiec 2018

W dniu 07.06.2018 r. na obiekcie Publicznej Szkoły Podstawowej w Goszczynie rozegrany został Trójbój Lekkoatletyczny Szkół Podstawowych. Organizatorem zawodów była Publiczna Szkoła Podstawowa w Goszczynie oraz Uczniowski Klub Sportowy „GOSZCZYN”. W zawodach wzięło udział 58 uczniów z 7 szkół podstawowych. Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: biegach na 60 m, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową.

Czytaj więcej...