Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Opublikowano: poniedziałek, 04 wrzesień 2017

Wakacje znów minęły tak szybko i pora wracać do szkoły. 4 września 2017 roku o godzinie 8:00 uczniowie, rodzice, Rada Pedagogiczna wraz z dyrektorem oraz wójt Gminy Goszczyn Pan Sławomir Słabuszewski zebrali się na hali sportowej, aby  rozpocząć nowy rok szkolny 2017/2018.

Czytaj więcej...

Program „Nauka szansą na rozwój”

Opublikowano: wtorek, 05 wrzesień 2017

 „Nauka szansą na rozwój” - Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Gmina Goszczyn i Publiczna Szkoła Podstawowa w Goszczynie zaprasza uczniów szkoły podstawowej do uczestnictwa w projekcie „Nauka szansą na rozwój”, który jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, działanie 10.1.1 Edukacja ogólna (w tym w szkołach zawodowych) .

Projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli naszej Szkoły. Głównym celem Projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy poprzez objęcie ich ofertą zajęć dodatkowych w okresie od IX.2017 r. do VI.2019 r. Dodatkowo prowadzone będą szkolenia dla nauczycieli w zakresie wykorzystania innowacyjnych metod nauczania w dydaktyce oraz korzystania z narzędzi TIK w procesie dydaktycznym.

Czytaj więcej...

Spotkanie ze strażakami

Opublikowano: wtorek, 26 wrzesień 2017

W dniu 22.09.2017r. ku wielkiej radości uczniów klas 0-III na teren Publicznej Szkoły Podstawowej zajechał wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Goszczynie. Pan Ernest Głogowski -Zastępca Naczelnika oraz Pan Krzysztof Dąbrowski-Strażak, przeprowadzili z uczniami rozmowę dotyczącą bezpieczeństwa pożarowego oraz zapobiegania powstawaniu pożarom - w szkole, domu, na podwórku, a także w innych miejscach, gdzie mogą znaleźć się dzieci.

Czytaj więcej...

Lekcja w terenie – zastosowanie matematyki

Opublikowano: środa, 04 październik 2017

We środę, 04.10.2017 r. już o 7:00 uczniowie klasy V wraz z opiekunami p. Sebastianem Matysiak i p. Agnieszką Borowiecką ruszyli do Warszawy wprost na Stadion Legii Warszawa, gdzie, z wykorzystaniem najnowszych technologii,  członkowie Fundacji Legii przeprowadzili lekcję matematyki dotyczącą zastosowania jej w piłce nożnej. Wszyscy uczniowie w skupieniu chętni uczestniczyli w zajęciach (co widać na załączonych zdjęciach). Następnie klasa została oprowadzona po stadionie, gdzie przewodnik nie tylko pokazał i udostępnił cały stadion wraz z lożami vipowskimi (i tu ciekawostka: wynajęcie jednej z takich miejsc kosztuje bagatela 100 000…. Euro), ale także opowiedział historię stadionu i niektórych piłkarzy. Po zdobyciu tak obszernej wiedzy, dla chwili relaksu uczniowie obejrzeli w kinie film „Valerian i miasto tysiąca planet”.

Czytaj więcej...

Ślubowanie i apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Opublikowano: czwartek, 19 październik 2017

Nauczać – znaczy pokazywać możliwości.

Uczyć się – znaczy dawać sobie szansę.

Dnia 16 października 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Goszczynie uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, które było połączone z apelem z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na terenie hali sportowej zebrali się uczniowie, nauczyciele, zaproszeni goście oraz uczniowie klas pierwszych, którzy tego dnia oficjalnie stali się członkami społeczności szkolnej.

Czytaj więcej...

Narodowe Święto Niepodległości

Opublikowano: poniedziałek, 13 listopad 2017

Dnia 13 listopada społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Goszczynie świętowała 99 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie śpiewając piosenki i recytując wiersze przypomnieli historię i losy narodu polskiego od momentu rozbiorów, aż do radosnego 11 listopada 1918 roku.

Czytaj więcej...

Nangijala – gdzieś po drugiej stronie gwiazd

Opublikowano: piątek, 17 listopad 2017

Dnia 15. listopada 2017 roku uczniowie klasy 5a, pod opieką pani Beaty Turzyńskiej oraz pani Agnieszki Borowieckiej, udali się do Grójeckiego Ośrodka Kultury, gdzie miało miejsce niezwykłe spotkanie z bohaterami książki Astrid Lindgren „Bracia Lwie Serce ”.

Czytaj więcej...