Fotorelacja z II turnusu półkolonii

Opublikowano: sobota, 27 lipiec 2019

Zapraszamy na fotorelację z II turnusu półkolonii!

Bezpieczeństwo - aby ustrzec najmłodszych i niechronionych użytkowników dróg przed zagrożeniami

Czytaj więcej...

Fotorelacja z I turnusu półkolonii!

Opublikowano: sobota, 27 lipiec 2019

Zapraszamy na fotorelację z I turnusu półkolonii!

Wycieczki

Czytaj więcej...

Półkolonie letnie "Wesołe lato w Goszczynie"

Opublikowano: piątek, 19 lipiec 2019

Gmina Goszczyn zorganizowała wypoczynek w miejscu zamieszkania dla dzieci z terenu naszej gminy. Kolejny raz odbędą się dwa turnusy, co pozwoli dużej grupie naszych uczniów spędzić radosne chwile w czasie wakacji. Uczestnicy półkolonii uczestniczą w opracowanym programie wypoczynku składającym się z wielu atrakcyjnych propozycji odpowiednio dobranych do wieku dzieci.

8.07-19.07.2019 (I turnus)

22.07.- 2.08.2016 (II turnus)

Zajęcia odbywają się od godz. 9.00 do godz. 15.00.

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego

Opublikowano: środa, 19 czerwiec 2019

Uczniowie naszej szkoły zakończyli kolejny rok nauki. Pan dyrektor z wychowawcami wręczył świadectwa absolwentom szkoły podstawowej i gimnazjum oraz nagrody uczniom, którzy wyróżnili się najlepszymi wynikami w nauce i pięknym zachowaniem.

Docenieni zostali również uczniowie, którzy osiągnęli sukcesy w konkursach oraz ci, którzy wykazali się 100 % frekwencją w roku szkolnym 2018/2019. Podziękowania i dyplomy skierowane były również  do rodziców, którzy włożyli dużo serca w pracę na rzecz szkoły. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy!

Po uroczystości wszyscy udali się do swoich sal lekcyjnych, aby otrzymać świadectwa, pożegnać się z wychowawcami i rozpocząć wakacje.

Życzymy pogodnych i słonecznych wakacji!!!

Czytaj więcej...

Programy profilaktyczne

Opublikowano: środa, 19 czerwiec 2019

Już kolejny rok w naszej szkole realizowane były programy edukacyjne koordynowane przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Grójcu:

W oddziałach przedszkolnych realizowany był program „Czyste powietrze wokół nas”. Dzięki temu programowi dzieci dowiedziały się, jak dbać o zdrowie swoje i innych, co to jest czynne i bierne palenie oraz gdzie są najbardziej narażone na dym tytoniowy. Program był dostosowany do możliwości poznawczych dzieci. W prosty sposób poruszył tematykę profilaktyki uzależnień.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Krakowa i okolic

Opublikowano: środa, 19 czerwiec 2019

W dniach 5.06.2019-7.06.2019 odbyła się wycieczka do Krakowa i okolic. Uczniowie klas drugich i trzecich z niecierpliwością oczekiwali momentu zbiórki. Mimo wczesnej godziny 6.00 rano wszystkie dzieci z radością i uśmiechem przybyły pod szkołę. Po włożeniu walizek do autokaru i ostatnich uściskach z rodzicami wyruszyli w podróż.

Pierwszym punktem wycieczki było podziwianie pięknych walorów krajobrazowych Ojcowskiego Parku Narodowego leżącego w środkowej części Doliny Prądnika. Dzięki przemiłemu Panu przewodnikowi dzieci mogły zobaczyć Zamek Pieskowa Skała, Jaskinię Łokietka oraz liczne skały (m.in. Bramę Krakowską, Maczugę Herkulesa, Rękawicę). Nie można było pominąć również tarasu widokowego, z którego rozciągał się przepiękny widok na Park.

Czytaj więcej...

„Jak bezpiecznie spędzić wakacje”

Opublikowano: poniedziałek, 17 czerwiec 2019

Zbliżają się wakacje, dlatego też w naszej szkole 12 czerwca 2019 r. odbyło się spotkanie z Panem Dzielnicowym Michałem Kowalczykiem. Wzięli w nim udział uczniowie klas I-III. Podczas tej wizyty policjant mówił o zagrożeniach i możliwościach ich uniknięcia w czasie letniego wypoczynku. Zasugerował, że wszyscy są zobowiązani do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa, niezależnie od tego czy spędzają ten czas w miejscu swojego zamieszkania, czy też na zorganizowanych wyjazdach. Przypomniał, jak ważne jest stosowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach (zwrócił uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych).

Czytaj więcej...