Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Opublikowano: poniedziałek, 02 wrzesień 2019

Tegoroczne wakacje – wyjątkowo długie – dobiegły końca. Z uśmiechem na twarzy i w galowych strojach stawili się dziś uczniowie naszej Szkoły. Na inauguracji nowego roku szkolnego 2019/2020 oprócz uczniów klas I-VIII i oddziałów „0”, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli: pani Krystyna Ukleja - przedstawiciel pokolenia Dzieci Wojny, wójt naszej gminy pan Waldemar Kopczyński i przewodniczący Rady Gminy pan Piotr Sijka oraz rodzice.

Czytaj więcej...

Dzień kropki

Opublikowano: poniedziałek, 16 wrzesień 2019

Nowo wybrany Samorząd Uczniowski w składzie: Mateusz Gontarek Dominika Radecka oraz Michał Wiewiór, 16 września po raz pierwszy w naszej szkole zorganizował Dzień Kropki. To dzień propagujący kreatywność, odwagę, wiarę we własne możliwości oraz zabawę. Szkoła przyozdobiona była różnokolorowymi kropkami i groszkami – małe, duże, brokatowe. Kropki królowały na bluzkach, koszulkach, spodniach, spódnicach, leginsach oraz twarzach uczniów naszej szkoły. Nie tylko dzieci, ale także grono pedagogiczne i pracownicy chętnie przyłączyli się do świętowania tego dnia zakładając ubrania w groszki.

Czytaj więcej...

Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019

Opublikowano: poniedziałek, 16 wrzesień 2019

 OSTATNI DZWONEK – DO #CODEWEEK2019 JUŻ MNIEJ, NIŻ MIESIĄC!

Już niespełna miesiąc dzieli nas od rozpoczęcia siódmej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania! O co chodzi w tym komputerowym zamieszaniu? Dlaczego warto się zaangażować? Czy moje dziecko może wziąć udział? Co z opłatami? Odpowiedź na te i inne nurtujące pytania znajdziecie poniżej, więc… Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej...

Zebranie z rodzicami

Opublikowano: środa, 18 wrzesień 2019

Szanowni Państwo!
Zapraszamy na zebranie z rodzicami 24 września 2019 r. (wtorek), o godz.:
16.30 – wspólne zebranie rodziców na hali sportowej
17.15 – zebrania klasowe.
18.00 – zebranie rad klasowych - wybory Rady Rodziców Szkoły (sala konferencyjna przy hali sportowej)

Czytaj więcej...

Wygrana naszej szkoły w konkursie #OSEWyzwanie

Opublikowano: niedziela, 22 wrzesień 2019

Informujemy, że Komisja Konkursowa Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie zorganizowanego przez Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Ministerstwo Cyfryzacji, dokonała rozstrzygnięcia i przyznała nagrody. Nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie jest mobilna pracownia multimedialna, dzięki której nasza szkoły będzie mogła prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.

Wygrana w konkursie oznacza pozyskanie kompletu 16 laptopów do wykorzystywania przez uczniów nie tylko podczas lekcji informatyki. Dzięki mobilnej pracowni multimedialnej narzędzia cyfrowe można wykorzystywać podczas zajęć z dowolnego przedmiotu i w każdej sali lekcyjnej.

Czytaj więcej...

„Bezpieczny Pierwszoklasista”

Opublikowano: środa, 25 wrzesień 2019

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu przeprowadził w naszej Szkole akcję „Bezpieczny Pierwszoklasista”, skierowaną do uczniów klasy pierwszej oraz „zerówek”.

Pierwszoklasiści rozpoczynają nowy etap w swoim życiu, pełen niespodzianek, wrażeń, pozytywnych i negatywnych emocji, których do tej pory nie doświadczyli, ale przede wszystkim niebezpieczeństw, które czyhają na maluchy na każdym kroku. Aby ustrzec najmłodszych i niechronionych użytkowników dróg przed zagrożeniem na drodze na spotkaniu nasi uczniowie wysłuchali ciekawej prelekcji na temat obowiązku noszenia elementów odblaskowych oraz obejrzeli film pt. „Odblaski nocą”.

Czytaj więcej...

Konkurs młodych historyków

Opublikowano: środa, 09 październik 2019

Zapraszamy wszystkich uczniów klas 4 - 8  do wzięcia udziału w szkolnym konkursie historycznym.

Cele konkursu:

  • Rozwijanie i pogłębianie zainteresowań przeszłością, zachodzącymi w niej wydarzeniami
  • Rozwijanie myślenia historycznego i krytycyzmu
  • Rozwijania sprawności umysłowych oraz osobistych zainteresowań
  • Rozwijanie umiejętności pozwalających na samodzielną pracę z materiałem historycznym
  • Kształtowanie postaw patriotycznych
  • Poszukiwanie i porządkowanie informacji z różnych źródeł

    Czytaj więcej...