Wewnętrzny regulamin funkcjonowania PSP w Goszczynie od 1 IX 2020

Opublikowano: niedziela, 30 sierpień 2020

Wewnętrzny regulamin funkcjonowania PSP w Goszczynie

w celu minimalizowania ryzyka zarażenia i rozprzestrzeniania się koronawirusa

 od 1 IX 2020 roku

I. Organizacja zajęć w szkole i placówce

  • Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.
  • Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.
  • Wszyscy wchodzący do budynku szkoły korzystają z płynu do dezynfekcji rąk.
  • Do budynku szkoły wchodzą tylko uczniowie oraz pracownicy szkoły. Opiekunowie odprowadzający dzieci do szkoły nie mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły.

    Czytaj więcej...

Informacja w sprawie darmowej opieki stomatologicznej

Opublikowano: środa, 16 wrzesień 2020

Uprzejmie informujemy, iż wszystkie dzieci w wieku szkolnym (12 – 18 lat), przez cały rok szkolny, maja prawo do darmowej opieki stomatologicznej w zakresie określonym przez Ministerstwo Zdrowia i finansowanej z Narodowego Funduszu Zdrowia.
Świadczenia realizowane są w Mabo-Med sp. z o.o. w każdy poniedziałek, czwartek i piątek. Zapisy oraz szczegółowe informacje dostępne są pod nr. tel. 48 663 25 39

Czytaj więcej...

Aktualności Koloratorium

Opublikowano: poniedziałek, 21 wrzesień 2020

Mamy to! Wyłoniliśmy 30 szkół, które przechodzą do ścisłego finału Koloratorium

Są to:

Czytaj więcej...

BohaterON w naszej szkole

Opublikowano: wtorek, 29 wrzesień 2020

My także oddamy cześć bohaterom Powstania Warszawskiego! 

Drogi Uczniu, czy wiesz, czym jest ogólnopolska akcja BohaterON?

BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię! Podjęte działania są odpowiedzią na ogromny sukces czterech edycji ww. inicjatywy, a w szczególności reakcją na rosnące zainteresowanie prowadzonymi w ramach akcji działaniami edukacyjnymi. Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku. W ramach czterech edycji akcji Polacy z kraju i zagranicy wysłali do Powstańców Warszawskich ponad osiemset tysięcy kartek i listów. Działania edukacyjne pierwszej edycji opierały się na warsztatach kreatywnych w 16 województwach dla ponad 1100 uczniów. W drugiej edycji do współpracy - w ramach seminariów organizowanych w całej Polsce - zaproszono prawie 170 nauczycieli, dzięki czemu projektem zostało objętych ponad 13 tysięcy uczniów. Z kolei w 2018 roku w akcję lekcji o powstaniu i wysyłkę życzeń zaangażowało się 2781 szkół i niemal 350 tys. uczniów. W 2019 roku wartości te zostały podwojone.

Czytaj więcej...

Regulamin - rodzinnego konkursu plastycznego „Jesienny kapelusz”

Opublikowano: wtorek, 29 wrzesień 2020

Przedmiot konkursu:

Przedmiotem konkursu jest wykonanie kapelusza w barwach jesieni.

Cel konkursu:

Rozwijanie twórczej aktywności, uwrażliwienie na piękno natury oraz pobudzanie wyobraźni uczestników konkursu.

Technika prac:

Forma przestrzenna, naturalnej wielkości kapelusz wykonany dowolną techniką, w której wykorzystane będą „dary jesieni”(suszone kwiaty, zboża, trawy, liście, szyszki, itp.)

Czytaj więcej...

Sześciolatki w bibliotece szkolnej

Opublikowano: wtorek, 29 wrzesień 2020

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na czytelnika – uczniowie klasy O b zostali przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej.

Dzieci zapoznały się z księgozbiorem bibliotecznym, a także dowiedziały się wielu ciekawych informacji – poznały Regulamin Biblioteki Szkolnej, przyswoiły zasady właściwego czytania oraz obchodzenia się z książką.

Nie zabrakło także czasu na wspólną zabawę – dzieci rozpoznawały swoich ulubionych bohaterów baśni, rozwiązywały zagadki, wykonały swoje pierwsze zakładki do książek.

Czytaj więcej...

Konkurs pod hasłem STOP PRZEMOCY

Opublikowano: wtorek, 29 wrzesień 2020

„zasady proste w życiu mam, nie rób drugiemu tego, czego

Ty nie chcesz sam…” (Piersi - Bałkanica)

Cele:

- rozpowszechnianie postawy dezaprobaty dla agresji i przemocy,

- propagowanie postaw prospołecznych,

- promowanie solidarności, niesienia pomocy i wsparcia innym oraz kształtowanie w sobie umiejętności wyrażania własnych myśli poprzez rysunek, pisanie.

Czytaj więcej...