Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Opublikowano: poniedziałek, 30 sierpień 2021

Od 1 września 2021 r. wszyscy uczniowie  będą uczyć się w szkole na zasadach sprzed pandemii. Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla szkół podstawowych, które będą obowiązywały od 1 września 2021 r. Jest to zbiór zaleceń i rekomendacji, których celem jest bezpieczna oraz higieniczna organizacja zajęć w warunkach epidemii w nowym roku szkolnym. Prosimy o zapoznanie się z wytycznymi – klik

Ze względów epidemiologicznych oraz deszczowej prognozy pogody nie przewidujemy uroczystej ceremonii z udziałem klas, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości.

Harmonogram rozpoczęcia nowego roku szkolnego w dniu 1 września.

Czytaj więcej...

Podział uczniów w klasach 1 i 4

Opublikowano: poniedziałek, 30 sierpień 2021

Podział uczniów  w klasach 1 i 4 w roku szkolnym 2021/2022.

Czytaj więcej...

List Ministra Edukacji i Nauki z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022

Opublikowano: środa, 01 wrzesień 2021

Warszawa, 31 sierpnia 2021 r. 

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

Drodzy Nauczyciele i Uczniowie, 

z radością i optymizmem rozpoczynamy nowy rok szkolny 2021/2022. Cieszymy się, że po długotrwałym okresie nauki zdalnej uczniowie i nauczyciele wracają do swoich szkolnych obowiązków. Wiemy, jak ważny dla rozwoju intelektualnego i społecznego młodego człowieka jest bezpośredni kontakt z nauczycielem oraz możliwość przebywania w grupie rówieśniczej. Wspólnota szkolna ma nieocenioną wartość. 

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Jabłka

Opublikowano: wtorek, 28 wrzesień 2021

We wtorek 28 września obchodziliśmy w naszej szkole „Światowy Dzień Jabłka” . Jabłko to najpopularniejszy owoc w naszym kraju , należymy do jego największych producentów w Europie a powiat grójecki to region który jest tzw. zagłębiem sadowniczym w Polsce, zwany też Największym Sadem Europy.  Ten pyszny rodzimy owoc jest źródłem wielu witamin, które potrzebne są wszystkim z nas do utrzymania zdrowia. Właśnie dlatego w tym dniu klasa 1b z wychowawcą i panią pedagog zorganizowały mały jabłkowy poczęstunek dla dzieci z klas 0-3. W klasie dzieci wykonały prace plastyczne których tematem było oczywiście jabłko. Jako szkoła znajdująca się w centrum produkcji najpopularniejszego owocu nie mogliśmy nie skorzystać z momentu na przypomnienie jak ważne dla naszych organizmów jest spożywanie owoców i warzyw.

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny "Jesienne parasole"

Opublikowano: czwartek, 30 wrzesień 2021

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pt. ,,Jesienne parasole”

Cele konkursu

- Kształtowanie wyobraźni dzieci poprzez prace plastyczne;

- Inspirowanie tematyką jesieni;

- Rozwijanie i doskonalenie możliwości twórczych dzieci poprzez działanie plastyczne;

Czytaj więcej...

Wycieczka do Torunia

Opublikowano: wtorek, 05 październik 2021

Po prawie rocznej nauce zdalnej uczniowie kl. 2a, 2b i 3 wybrali się na podbój Torunia, w dniu 29 września 2021r. pod opieką p. Małgorzaty Siedleckiej, Sylwii Mieńkowskiej, Lidii Sendek oraz Moniki Kucharskiej dzieci z wielkim uśmiechem stawiły się na zbiórce pod szkołą już o godzinie 6:00 by z ciekawością „chłonąć” legendy o Toruniu w niesamowicie ciekawy sposób przekazywane przez panią przewodnik Annę Kozłowską.

Z ogromnym zainteresowaniem zwiedzali Stare Miasto, mury miejskie, Krzywą Wieżę, Bramę Klasztorną, katedrę św. Janów, Rynek Staromiejski, Ratusz, pomnik M. Kopernika oraz Dom Mikołaja Kopernika. Wiele radości sprawiły dzieciom warsztaty praktyczne, które miały miejsce podczas pobytu w Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie- uczyły się pisać gęsim piórem i czerpać papier, oraz na warsztatach pieczenia pierników w Toruńskiej piekarni Mistrza Bogumiła.

Czytaj więcej...

Narodowe czytanie w gminie Goszczyn

Opublikowano: piątek, 08 październik 2021

15 września 2021 roku w naszej szkole odbyła się pierwsza odsłona Narodowego Czytania. Organizatorami były: Publiczna Szkoła Podstawowa oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Goszczynie.

Akcja ta jest organizowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od 2012 roku, a jej nadrzędnym celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania największych dzieł narodowych.

Tegoroczną lekturą Narodowego Czytania jest „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. „To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną. Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego i na przestrzeni epok było różnie interpretowane, stając się przedmiotem żywych dyskusji” – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 8:00 w bibliotece szkolnej. W czytaniu wzięli udział zaproszeni goście – przedstawiciele różnych grup zawodowych oraz instytucji w naszej gminie, a także rodzice naszych uczniów. Wspólnie odczytano pierwszy akt sztuki.

Czytaj więcej...