Zdrowe odżywianie

Opublikowano: czwartek, 02 luty 2023

Uczniowie klas 8 na lekcji biologii w praktyczny sposób uczyli się o zdrowym odżywianiu w szkolnej pracowni gastronomicznej. Używanie profesjonalnych kuchennych urządzeń i przyborów kuchennych, umożliwiło przygotowanie posiłku bogatego w różne składniki odżywcze niezbędne dla ich prawidłowego wzrostu i rozwoju.

Młodzież spisała się wzorowo - z przyjemnością przygotowywała i smakowała posiłki takie jak: sałatki owocowe lub warzywne, kanapki, zapiekanki, czy tez owocowe szejki i szaszłyki. 

Czytaj więcej...

Laboratoria Przyszłości - nasza pasja

Opublikowano: poniedziałek, 05 grudzień 2022

Nasza nowa pracownia nieustannie się rozwija. Miesiąc listopad obfitował w nowości. Było kreatywnie i interesująco. Uczestnicy wreszcie zobaczyli, co potrafi drukarka 3D. Z zaciekawieniem oglądali sposób powstawania wydruków oraz chętnie tworzyli modele 3D w narzędziu do modelowania: 3D Playground. Następnie dzieciaki rozpoczęły prawdziwe programowanie robotów Robobloq oraz Skribot, po czym m.in. rywalizowały podczas wyścigów.

Czytaj więcej...

Zdrowe drugie śniadanie #LaboratoriaPrzyszłosci.

Opublikowano: środa, 02 listopad 2022

W miesiącu wrześniu, podczas zajęć techniki uczniowie klasy VI b, pod opieką nauczyciela - Mindewicz Bożeny realizowali działania w ramach programu Laboratoria Przyszłości w pracowni kulinarnej. Dzieci współpracując w grupach, przygotowywały zdrowe drugie śniadanie: tosty z serem, wędliną, warzywami i innymi ulubionymi dodatkami. Podczas praktycznej działalności uczniowie wyrabiali prawidłowe nawyki żywieniowe, respektowali zasady bezpieczeństwa i higieny pracy oraz regulamin pracowni kulinarnej.

Czytaj więcej...

Pomyśl i zbuduj #LaboratoriaPrzyszłości

Opublikowano: środa, 02 listopad 2022

Pomyśl, zbuduj to piękna idea wykorzystania klocków konstrukcyjnych Skrikit w edukacji, zakupionych z programu Laboratoria Przyszłości. W październiku uczniowie klasy 7 na lekcjach informatyki w grupach tworzyli konstrukcje z klocków według własnego pomysłu. Budowali też zgodnie z instrukcją robota ”Kosmicznego Żuczka”. Kolejnym etapem było programowanie Skribota, tak aby poruszał się omijając przeszkody i inne „Żuczki”. Następnie uczniowie modyfikowali program aby robot chwytał przedmioty i przenosił je w konkretne miejsce. Nasi uczniowie nie mogą oderwać się od programowania, a podstawy robotyki tak ich fascynują, że najchętniej projektowaliby na każdej lekcji.

Czytaj więcej...

Laboratoria Przyszłości – zajęcia z robotyki i druku 3D

Opublikowano: piątek, 14 październik 2022

Przyszłość to roboty, komputery i automatyzacja. Wiemy o tym doskonale, dlatego nasza szkoła przygotowała ofertę zajęć z robotyki i programowania. Wprowadzą one uczniów w niezwykły świat nowoczesnych technologii i futurystycznych maszyn. To idealny sposób, by zaszczepić w dziecku pasję, która zostanie z nim do końca życia

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do uczestnictwa w zajęciach z robotyki i druku 3D!

Czytaj więcej...