24 kwietnia o godzinie 8:00 klasy V a i VI, oraz kilkoro uczniów z klasy V b i klas gimnazjalnych, wraz z opiekunami (Panią Lidią Sendek, Panią Sylwią Zegarską i Panią Katarzyną Litwin) wyruszyli na trzydniową wycieczkę do Ojcowa, Wieliczki i Krakowa. Pierwszym punktem wyjazdu był Ojcowski Park Narodowy, gdzie podziwialiśmy piękne krajobrazy doliny Prądnika. Celem wyprawy była Jaskinia Ciemna, zaliczana do najcenniejszych stanowisk archeologicznych w Polsce. Oprócz jaskini uczniowie mieli okazję podziwiać Ojcowski Park Narodowy z tarasu widokowego, znajdującego się w przylegającym do niej Ogrojcu.

Po zwiedzaniu Ojcowa udaliśmy się do autokaru i wyruszyliśmy w dalszą drogę. W godzinach popołudniowych dotarliśmy do Wieliczki i zakwaterowaliśmy się w hotelu „Galicja”. Po późnym obiedzie uczniów czekała kolejna atrakcja – zwiedzanie Kopali Soli w Wieliczce. Podziwialiśmy wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Pokonaliśmy blisko 3 kilometry krętych korytarzy, 800 schodów i zejście na głębokość 135 metrów pod ziemię. A na koniec tej wędrówki odwiedziliśmy Muzeum Żup Krakowskich. Późnym wieczorem powróciliśmy do hotelu na odpoczynek.

Drugiego dnia, po obfitym śniadaniu, wyruszyliśmy na zwiedzanie Karkowa. Tę podróż zaczęliśmy od Wawelu. Uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie przy Smoku Wawelskim i ochoczo wyruszyli na zwiedzanie Katedry na Wawelu. Następnie o godzinie 15:00 udaliśmy się do Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius, aby obejrzeć grający zegar: pochód postaci historycznych przy akompaniamencie muzyki dworskiej z XVI wieku oraz pieśni akademickiej Gaudeamus Igitur. Kolejnym punktem zwiedzania były Sukiennice i Kościół Mariacki z niesamowitym Ołtarzem Wita Stwosza.

Trzeciego dnia naszej podróży odwiedziliśmy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Uczniowie, w większości po raz pierwszy, mieli okazję zobaczyć Bazylikę. Wysłuchali również prelekcji na temat Miłosierdzia Bożego i historii życia św. siostry Faustyny.

O godzinie 16:30 autokar dotarł pod szkołę, gdzie na uczniów czekali stęsknieni rodzice. Wspomnienia z tej wycieczki z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wyprawy.

Katarzyna Litwin